کانادا

کشور کانادا به نسبت کشورهای اروپایی، سخت‌گیری کمتری در خصوص صدور ویزاهای توریستی دارد؛ اما لازم به یادآوری است رعایت نکات ظریف قانونی وجمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز سفارت کانادا برای اخذ ویزا و وقت سفارت بسیار مهم می باشد. پس  بهتر است که گردشگران با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دریافت ویزای این کشور، مسیر ساده تری را طی کنند. همچنین بهتر است به این نکته توجه کنید که دولت کانادا، به مانند کشورهای اروپایی، اهمیت زیادی برای گردش مالی مناسب و برخورداری از بیزینس شخصی قائل است و علاقمند به پذیرش گردشگرانی‌ است که دارای شرایط اقتصادی مناسب تر نسبت به افراد دیگر می باشند. شرایط سیاسی و اقتصادی کشور گردشگر هم از دیگر عواملی ا‌ست که در دریافت ویزای کانادا به شدت تأثیر است. برخلاف سال‌های گذشته که شرایط نامناسب ایران،سفر به کانادا را برای ایرانیان به نوعی سخت کرده بود، چند سالی ا‌ست که دولت کانادا دوباره شرایط را برای حضور ایرانیان مهیا کرده است تا گردشگران ایرانی بتوانند از این کشور پهناور دیدن کنند و یا به دیدارعزیزانشان بروند.

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در مرز این کشور با ایالات متحده قرار دارد.

این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت. در یکم جولای 1867 کانادا به استقلال رسید. این کشور عضو کشورهای هم سود (مشترک‌المنافع) است. کنفدراسیون کانادا، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود.

ویزا کانادا

چنانچه برای تحصیل، کار، گردش یا ملاقات بستگان خود قصد سفر به کانادا را دارید، برای دریافت ویزا ابتدا باید فرم مربوطه را (در قسمت دانلود فرم ها ) کامل و دقیق پر کنید. انجام این کار تنها چند دقیقه طول خواهد کشید. از جمله اطلاعات مهم درخواست شده در فرم می‌توان به کشور صادر کننده گذرنامه متقاضی، ملیت متقاضی، شماره گذرنامه، مشخصات کامل متقاضی (نام، تاریخ تولد، محل تولد و تاریخ صدور گذرنامه). سایر اطلاعات نیز مربوط به ویژگی‌های ظاهری، تمکن مالی و اطلاعات سفر است.

انواع ویزای کانادا


ویزا کانادا شامل :   

      1- ویزای توریستی کانادا (عادی و با دعوتنامه) 
      2- ویزای تحصیلی کانادا 
      3- ویزای فرصت مطالعاتی  کانادا 
      4- ویزای کار کانادا
      5- ویزای سرمایه گذاری کانادا
      6- ویزای سوپر کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزا توریستی شامل :

 1. ویزای یکبار ورود (Single Entry)
 2. ویزای چندبار ورود (Multiple Entry)
 3. ویزای 5 ساله (supervisa)

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کانادا شامل :

 1. گذرنامه دارای اعتبار  (حداقل ۶ ماهبه انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.
 2. یک  قطعه عکس 3.5*4.5 با زمینه سفید.
 3. ترجمه شناسنامه و کارت ملی.
 4. ترجمه سند ازدواج در صورت همراهی همسر.
 5. ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان.
 6. تکمیل فرم مشخصات فردی و مشخصات خانوادگی
 7. مدارک مالی شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین المللی بانک به همراه گردش چهار ماهه ی حساب که نشان دهنده ی میزان درآمد ماهیانه ی متقاضی باشد.
 8. ترجمه اسناد ملکی.
 9. مدارک شغلی برای کارمندان : گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار ، عنوان شغلی و درآمد سالیانه ،نام مدیر یا سوپروایزر ، و مدت موافقت شده با مرخصی ) ، ترجمه فیش حقوقی دوماه آخر، ترجمه لیست بیمه دوماه آخر و ترجمه ی حکم کارگزینی .

  کارفرمایان : ترجمه ی (آگهی تاسیس)،(آگهی تغییرات)،(اگهی تصمیمات) شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دوماه آخر کارمندان، ترجمه ی آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت 4 ماه آخر به لاتین.

  تجار : ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.

  پزشکان : ترجمه پروانه ی دایم تجارت، کارت نظام پزشکی، ترچمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه.

  مهندسان : ترجمه ی پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت.

  کارخانه داران یا صاحبان مشاغل آزاد : ترجمه پروانه ی بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه.

  بازنشستگان : ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دوماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارايه شود).

 10. دعوت نامه ، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت،دلیل سفر متقاضی،آدرس و تلفن،مدت زمان اقامت،و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوتنامه بعد از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت (Notary Public) برسد).

  مدارک فرد دعوت کننده : ارايه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card) ، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate)، یا کارت اقامت (PR CARD) از سوی فرد دعوت کننده الزامی می باشد.همچنین، سایر مدارک فرد دعوت کننده، شامل گواهی اشتغال به کار، نامه ی بانک،برگه مالیاتی (Notice of Assessment)، و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه ی درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند.

  در صورت نداشتن دعوت نامه ، ارایه ی رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی می باشد.

 11. ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد سفر دارند.رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آنها را همراهی نمی کند.

 

از تاریخ اول دسامبر سال ۲۰۱۱، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادا می‌توانند از «سوپر ویزا» برای سفر به کانادا استفاده کنند. این ویزا تا دو سال دارای اعتبار بوده و این افراد می‌توانند بدون نیاز به درخواست مجدد ویزا، تا پایان اعتبار آن بارها به کانادا سفر کنند. حداکثر مدت اقامت با ویزای توریستی در کانادا به مدت ۶ ماه است.

از تاریخ ۱۱ دسامبر سال ۲۰۱۳، کلیه شهروندان ایرانی متقاضی ویزا ملزم به ارائه داده‌های بیومتریک از قبیل عکس و اثر انگشت می باشند.

همچنین، با توجه به زمان‌بر بودن مراحل صدور ویزا توصیه می‌شود تا متقاضیان حداقل سه ماه پیش از موعد خروج از کشور (زمان سفر) اقدام به ارائه درخواست خود به همراه مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا کنند.

درخواست آنلاین ویزای کانادا

تفاوت این روش با روش کاغذی تنها در ثبت مدارک است، بدین صورت که مدارک متقاضی وقت سفارت کانادا ، بصورت اسکن شده در سایت سفارت کانادا ثبت می شود. برای انجام درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا باید ابتدا یک حساب کاربری در سایت آناهید پرواز ایجاد شود تا متخصصان ما با شما تماس بگیرند.

پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت و دریافت کد کاربری ، فرد می تواند نسبت به درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا در شهر آنکارا اقدام کند. برای انجام این کار باید تمامی مدارک مورد نیاز به صورت اسکن شده ارسال گردد و در سایت آناهید پرواز بارگذاری شود. پرداخت هزینه ی ویزا در این روش تنها از طریق درگاه اینترنتی و کارت اعتباری صورت می گیرد. پس از اتمام کار، متقاضی یک شماره ی پرونده و برگه ی انگشت نگاری دریافت می کند و پیگیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می گیرد.

زمانی که ثبت نام آنلاین به پایان رسید، فرد تا یک ماه زمان دارد که برای انگشت نگاری به یکی از کنسول گری های سفارت کانادا در آنکارا(کانادا در ایران سفارت ندارد)، استانبول با ابوظبی مراجعه نماید. زمان پاسخگوی به درخواست آنلاین، طبق اعلام سفارت،حدودا 25 روز در نظر گرفته شده است.

انگشت نگاری ویزای کانادا به چه صورت است ؟

برای اتمام درخواست ویزای کانادا و ثبت آن در سفارت کانادا انجام انگشت نگاری از طرف شخص متقاضی الزامی است. در حالتی که متقاضی وقت سفارت کانادا درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت مورد نظر ثبت می کند تا حداکثر 30 روز مهلت دارد که به یکی از شعب سفارت کانادا در شهرهای آنکارا، استانبول یا ابوظبی (دبی) مراجعه کند. در غیراینصورت درخواست او باطل می شود و هزینه ی پرداخت شده به متقاضی برگردانده نمی شود. در صورتی که فرد بخواهد حضوری وقت سفارت کانادا  ثبت نام کند هنگام ثبت نام و تحویل مدارک انگشت نگاری انجام می شود. توجه داشته باشد که تا زمانیکه انگشت نگاری انجام نشود ثبت نام وقت سفارت کانادا به هیچ عنوان تکمیل نشده و درخواست ویزای او تحت بررسی کشور کانادا قرار نمی گیرد.

 

اخذ ویزای کانادا بدون انگشت نگاری

طی اعلام اداره مهاجرت کانادا، از تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۱۸ ( ۹ مرداد ۱۳۹۷) انگشت نگاری و گرفتن عکس برای همه متقاضیان ویزاهای مختلف از قبیل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و کاری( work permit )  و همچنین پرونده های اقامت دائم الزامی میگردد.

همچنین براساس اعلام این اداره، افرادی که برای دفعه دوم جهت ویزای توریستی یا تحصیلی و کاری اقدام می کنند ملزم به انجام انگشت نگاری به صورت هر ۱۰ سال یکبار میباشند. این بدین معنی خواهد بود که چنانچه پرونده اول به هر دلیل قبول نشود، جهت تشکیل پرونده برای درخواست مجدد به منظور اخذ ویزا نیاز به انگشت نگاری دوباره تا ۱۰ سال آینده نخواهد بود.
این قانون برای شهروندان همه کشورها به جز آمریکا به اجرا در خواهد آمد.
طبق برنامه اعلام شده ابتدا شهروندان مناطق اروپا، آفریقا و خاورمیانه ملزم به اجرا این قانون شده و از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ شهروندان آسیایی،اقیانوسیه و امریکای جنوبی نیز شامل این قانون خواهند شد.

پیکاپ ویزای توریستی کانادا

برای پیکاپ ویزای کانادا در ترکیه ما ابتدا پاسپورت شما را دریافت میکنیم و  روزهای زوج ارسال می کنیم و پس از انجام کارهای اداری توسط سفارت کانادا، پاسپورت مهر خورده شما را در روزهای یک شنبه و سه شنبه و پنج شنبه بازمیگردانیم تا به شما تحویل دهیم. اگرچه برای ارسال مدارک و پاسپورت نمیتوان زمان دقیقی تعیین نمود ولی به طور معمول کارهای شما حدودا دو هفته طول خواهد کشید.

برای پیکاپ ویزای کانادا در کشور امارات ما هر روز پاسپورت های شما را ارسال می کنیم. پاسپورت شما ۳ تا ۴ روز بعد به سفارت تحویل داده خواهد شد. پس از تحویل مدارک شما، انجام کارهای اداری توسط سفارت کانادا حدودا دو هفته طول خواهد کشید. در نهایت پاسپورت مهر خورده توسط پست برگشت داده می شود و به شما تحویل داده شود تا از سفر خود لذت ببرید .

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای کانادا 

 • پرینت ایمیل سفارت
 • پاسپورت به همراه امضا
 • امضای فرم وکالت نامه

عوامل ریجکت ویزای توریستی کانادا

نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر
ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما
هدف از سفر برای آفیسر قانع کننده نباشد و او بر این عقیده باشد که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید
سابقه سفرهای قبلی شما
نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر
عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها
پیوند های شما با کشور مبدا

لطفا دقت کنید

اقدام برای ویزای کانادا ، یک فرآیند کاملا حرفه ای بوده و در صورتی که خودتان اقدام کنید و یا از افراد غیر متخصص کمک بگیرید احتمال اشتباه در تنظیم مدارک و نهایتا ریجکت شدن درخواست شما، توسط سفارت افزایش می یابد. اگر فریب افراد مدعی ” ویزای تضمینی ” را بخورید ، این قبیل افراد برای آنکه مجبور به برگرداندن مبالغ دریافتی نشوند ، مبادرت به مدرک سازی می کنند.

این کار بسیار خطرناک است زیرا مدرکی که از سوی شما ارائه می گردد ، در سیستم اداره مهاجرت کانادا ثبت می شود و ممکن است پرونده شما را تا سال های سال سیاه کند ، زیرا در این قبیل موارد ، مسافر از مدارک شاخته شده توسط افراد سود جو ، بی اطلاع است و اگر در آینده بخواهد اقدام به اخذ ویزای مهاجرتی نماید ، کل مراحل زندگی وی از سن ۱۸ سالگی تاکنون مورد بررسی قرار گرفته و مدارک لازم از وی مطالبه می شود که در قالب موارد ، مدارک ارائه شده با مدارک ساختگی برای ویزای توریستی منطبق نبوده و از نظر اداره مهاجرت ، ”  اظهار خلاف واقع ” صورت گرفته ، که این امر می تواند پرونده ی مهاجرتی شما را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل باید از این قبیل افراد دوری کنید زیرا ادعای ایشان یا از روی نا آگاهی است یا از روی سوء نیت ، که در هر دو صورت مشکل سازخواهد بود.

تجربه به ما نشان داده که در بسیاری از موارد ریجکت شدن متقاضیان کانادا، به ناقص بودن مدارک یا درست ارائه نکردن آن بر می گردد ، کارشناسان ما با توجه به تجربه فراوان ، در بسیاری از موارد با ارائه مدارک تکمیلی یا توضیحات  مربوط به نقاط ضعف پرونده، افسر مسئول پرونده را متقاعد نموده اند که پرونده متقاضی را مجددا مورد باز بینی قرار دهد و نهایتا ویزای مسافر صادر گردیده است.

 

محتوای دعوتنامه چیست ؟

ساختار خاصی برای دعوتنامه ها وجود ندارد ولی انتظار می رود که دعوتنامه اطلاعات زیر را شامل شود.

مشخصات فرد دعوت کننده شامل نام کامل، وضعیت اقامت در کانادا، آدرس و تلفن
مشخصات فرد مسافر و ارتباط او با فرد دعوت کننده
امکانات مالی که برای سفر مسافر پیش بینی شده است
دقت داشته باشید که دعوتنامه یک متن رسمی است که برای یک مأمور دولت کانادا (افسر مهاجرت) نوشته می شود ، بنابراین در تهیه این متن دقت لازم به عمل آورید.

شرایط قانون تولد فرزند در کانادا به چه صورت است ؟

طبق بند 3 (1) (a) از  قانون مصوب سال1977 میلادی، هر شخصی که از تاریخ  15 فوریه 1977 میلادی در خاک کانادا متولد شده باشد، شهروندی کانادا را در زمان تولد به دست می آورد. در ضمن عبارت “کانادا” نه تنها شامل خاک کانادا، بلکه شامل “آب های داخلی این کشور” و ” اراضی دریایی” کانادا نیز می باشد، اصطلاح “آبهای داخلی” شامل “فضای هوایی” واقع در بالای این آب ها نیز می شود.

از این رو تمام کودکانی که مهاجرت می کنند، پناهندگان و شهروندان کانادا که در حریم هوایی کانادا متولد شده اند،طبق شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا به عنوان شهروندان کانادا محسوب می شوند. در یک مورد خاص در سال 2008 میلادی، از یک مادر متولد  اوگاندا در طی پرواز خطوط هوایی شمال غربی در مسیر آمستردام به بوستون، یک فرزند دختر متولد شد، وی یک شهروند کانادایی تلقی شد چرا که او در حریم هوایی کانادا متولد شده بود.

علاوه بر این، بخش تفسیر قانون شهروندی بیان می کند که هر کسی که در یک هواپیما و یا کشتی کشور کانادایی متولد شود، متولد کشور کانادا  می باشد.

اگر به هر دلیلی و در هر زمانی درخواست ویزای شما ریجکت شده است، نگران نباشید. آژانس مسافرتی و گردشگری آناهید پرواز با تجربه بسیار زیاد در ارتباط با ویزای کانادا آماده کمک و خدمت رسانی به شما می باشد.

 

ویزای توریستی ایتالیا                                      ویزای توریستی فرانسه                                    ویزای توریستی کانادا                                   تورهای توریستی کانادا                                  

 

برای ورود به سایت کانادا اینجا کلید کنید.

سفارت ایران در کانادا

در حال حاضر سفارت ایران در کانادا تعطیل است و هیچگونه فعالیتی ندارد.

سفارت کانادا

در حال حاضر سفارت کانادا در ایران تعطیل است و هیچگونه فعالیتی از قبیل صدور ویزا ندارد.

عنوان تور
توضیحات خدمات قیمت مسافر قیمت همکار واحد پول
ویزای عادی اخذ وقت انگشت نکاری + پر کردن فرم های سفارت + واریزی های سفارت +واچر + بلیط +اسکن مدارک 330 310 دلار
ویزای تضمینی اخذ وقت انگشت نکاری + پر کردن فرم های سفارت + واریزی های سفارت + واچر + بلیط + اسکن مدارک + دعوت نامه توریستی 900 850 دلار
پیکاپ ویزای کانادا در آنکارا مهاجرتی و غیر مهاجرتی + 138لیر 160 150 تومان
پیکاپ ویزای کانادا در ابوظبی غیر مهاجرتی 120 115 دلار
پیکاپ ویزای کانادا در دبی غیر مهاجرتی 55 50 دلار
ویزای عادی (بدون انگشت نگاری ) پر کردن فرم های سفارت + واریزی های سفارت +واچر + بلیط +اسکن مدارک 245 225 دلار
ویزا تضمینی(بدون انگشت نگاری) پر کردن فرم های سفارت + واریزی های سفارت +واچر + بلیط +اسکن مدارک+دعوت نامه توریستی 815 765 دلار

فرم ارزیابی رایگان کانادا

کاربر گرامی با پر کردن دقیق این فرم در کوتاه ترین زمان، نظر کارشناسان برای شما ارسال خواهد شد.

اطلاعات فردی

تحصیلات

اطلاعات همسر و فرزندان

ارسال فرم