کانادا

کشور کانادا به نسبت کشورهای اروپایی، سخت‌گیری کمتری در خصوص صدور ویزاهای توریستی دارد؛ اما لازم به یادآوری است رعایت نکات ظریف قانونی وجمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز سفارت کانادا برای اخذ ویزا و وقت سفارت بسیار مهم می باشد. پس  بهتر است که گردشگران با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دریافت ویزای این کشور، مسیر ساده تری را طی کنند. همچنین بهتر است به این نکته توجه کنید که دولت کانادا، به مانند کشورهای اروپایی، اهمیت زیادی برای گردش مالی مناسب و برخورداری از بیزینس شخصی قائل است و علاقمند به پذیرش گردشگرانی‌ است که دارای شرایط اقتصادی مناسب تر نسبت به افراد دیگر می باشند. شرایط سیاسی و اقتصادی کشور گردشگر هم از دیگر عواملی ا‌ست که در دریافت ویزای کانادا به شدت تأثیر است. برخلاف سال‌های گذشته که شرایط نامناسب ایران،سفر به کانادا را برای ایرانیان به نوعی سخت کرده بود، چند سالی ا‌ست که دولت کانادا دوباره شرایط را برای حضور ایرانیان مهیا کرده است تا گردشگران ایرانی بتوانند از این کشور پهناور دیدن کنند و یا به دیدارعزیزانشان بروند.

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در مرز این کشور با ایالات متحده قرار دارد.

این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت. در یکم جولای 1867 کانادا به استقلال رسید. این کشور عضو کشورهای هم سود (مشترک‌المنافع) است. کنفدراسیون کانادا، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود.

انواع ویزای توریستی کانادا

 1. ویزای یکبار ورود (Single Entry)
 2. ویزای چندبار ورود (Multiple Entry)

درخواست ویزا

چنانچه برای تحصیل، کار، گردش یا ملاقات بستگان خود قصد سفر به کانادا را دارید، برای دریافت ویزا ابتدا باید فرم مربوطه را (در قسمت تعرفه ها ) کامل و دقیق پر کنید. انجام این کار تنها چند دقیقه طول خواهد کشید. از جمله اطلاعات مهم درخواست شده در فرم می‌توان به کشور صادر کننده گذرنامه متقاضی، ملیت متقاضی، شماره گذرنامه، مشخصات کامل متقاضی (نام، تاریخ تولد، محل تولد و تاریخ صدور گذرنامه). سایر اطلاعات نیز مربوط به ویژگی‌های ظاهری، تمکن مالی و اطلاعات سفر است.

مدارک لازم برای صدور ویزای کانادا

 1. تکمیل فرم درخواست (برای دریافت این فرم‌ها می‌توان به قسمت تعرفع های ویزا مراجعه کرد(
 2. گذرنامه دارای اعتبار (حداقل ۶ ماه(
 3. دو قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده (نام و سال تولد(
 4. سند تمکن مالی مانند پرینت کارکرد حساب بانکی سند ملکی سابقه بیمه و مدارک ( کلیه مدارک باید به صورت ترجمه رسمی باشد )
 5. همراهان فرد متقاضی مانند همسر و فرزندان ملزم به تکمیل فرم تقاضای مجزا نیستند؛ ولی، کلیه مشخصات آن‌ها باید در لیست اصلی ثبت شود.
 6. در صورت نیاز به تست های آزمایش‌های پزشکی  سه ماه به زمان بررسی و صدور ویزا افزوده خواهد شد.
 7. هزینه صدور ویزا غیر قابل استرداد می باشد و می‌تواند بصورت ریالی از طریق بانک پرداخت شود.
 8. در صورت نیاز و هرگونه مشکلی در زمان حضور در کانادا شهروندان ایرانی می‌توانند به سفارت ایران در اتاوا و انتاریو مراجعه کنند.

از تاریخ اول دسامبر سال ۲۰۱۱، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادا می‌توانند از «سوپر ویزا» برای سفر به کانادا استفاده کنند. این ویزا تا دو سال دارای اعتبار بوده و این افراد می‌توانند بدون نیاز به درخواست مجدد ویزا، تا پایان اعتبار آن بارها به کانادا سفر کنند. حداکثر مدت اقامت با ویزای توریستی در کانادا به مدت ۶ ماه است.

از تاریخ ۱۱ دسامبر سال ۲۰۱۳، کلیه شهروندان ایرانی متقاضی ویزا ملزم به ارائه داده‌های بیومتریک از قبیل عکس و اثر انگشت می باشند.

همچنین، با توجه به زمان‌بر بودن مراحل صدور ویزا توصیه می‌شود تا متقاضیان حداقل سه ماه پیش از موعد خروج از کشور (زمان سفر) اقدام به ارائه درخواست خود به همراه مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا کنند.

 

عوامل ریجکت ویزای توریستی کانادا:

نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر
ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما
هدف از سفر برای آفیسر قانع کننده نباشد و او بر این عقیده باشد که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید
سابقه سفرهای قبلی شما
نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر
عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها
پیوند های شما با کشور مبدا

اگر به هر دلیلی و در هر زمانی درخواست ویزای شما ریجکت شده است، نگران نباشید. آژانس مسافرتی و گردشگری آناهید پرواز با تجربه بسیار زیاد در ارتباط با ویزای کانادا آماده کمک و خدمت رسانی به شما می باشد.

سفارت ایران در کانادا

سفارت ایران در کانادا

Embassy of The Islamic Republic of Iran (Consular Section)

245 Metcalfe St.Ottawa, ON, K2P 2K2

 • تلفن : 6132334726
 • فکس : 6132364726

اگر فاصله شما با سفارت زیاد است می توانید از طریق وب سایت سفارت از فهرست مدارک لازم برای امور کنسولی خود آگاه شوید و بعد به وسیله پست مدارکتان را برای آنها ارسال کنید. شرایط ارسال مدارک در وب سایت سفارت آمده است.

سفارت کانادا

در حال حاضر سفارت کانادا در ایران تعطیل است و هیچگونه فعالیتی از قبیل صدور ویزا ندارد.

عنوان تور
توضیحات خدمات قیمت مسافر قیمت همکار واحد پول
ویزای عادی وقت انگشت نکاری + پر کردن فرم های سفارت + واریزی های سفارت +واچر + بلیط +اسکن مدارک 290 270 دلار
ویزای تضمینی وقت انگشت نکاری + پر کردن فرم های سفارت + واریزی های سفارت + واچر + بلیط + اسکن مدارک + دعوت نامه توریستی 900 850 دلار