هتل Princess بارسلونا

هتل پرنسس بارسلونا، با ارتفاع صد و شش متر در نزدیکی سواحل مدیترانه ای شهر بارسلون اسپانیا و در محل تقاطع دو خیابان اصلی شهر قرار گرفته است که یکی از بهترین و زیبا ترین بناهای این شهربه حساب می آید.

هتل پرنسس

هتل پرنسس توسط شخصی به نام   Oscar Tusquets  در سال  2005 میلادی طراحی و ساخته شد. هندسه خاص زمین توسط طراحی هوشمندانه معمار در سامان دهی فضاهای هتل در قالب پلانی مثلثی شکل بروز یافته و نهایتا در دو برج اقامتی مجزا که به وسیله پلی شیشه ای به یکدیگر متصل شده اند، نمود پیدا کرده است.

با توجه به دید و منظرهای متفاوت در پیرامون سایت، در طراحی نماهای بنا نیز از مصالح متفاوتی استفاده شده. در حالی که نمای حاشیه خیابان با صفحات آلومینیومی پوشیده شده است، نمای جنوبی بسیار شفاف بوده و جنس شیشه های بکار رفته در آن به نحوی است که بدون مسدود کردن دید، نور خورشید را کنترل می کند. میزان شفافیت مصالح بنا به حدی است که آنچه در این بنا بیش از کلیت حجم شاخص می باشد، دو باکس کشیده عمودی است که از جنس بتن و نارنجی رنگ بوده که ارتباطات عمودی هتل (آسانسور ها و پلکان) را در خود جای داده اند.

برج های اقامتی در هر طبقه مجموعا شامل چهارده اتاق دو تخته تیپ و سه سوئیت می باشد که همه سوئیت ها دارای تراس بوده و در کنج های پلان مثلثی قرار گرفته اند. برای دسترسی به واحدهای اقامتی برج کوچکتر می بایست از پل شیشه ای موجود در هتل عبور نمود. تعداد طبقات  برج بلندتر بیست و چهار و برج کوچکتر هجده می باشد که بر روی بام آن استخری روباز قرار دارد. این دو برج در مجموع شامل 364 اتاق اقامتی می باشد.

تورها